Za socializmu bola jednou z významných hudobných hviezd nedávno zosnulá speváčka Hana Zagorová. V sedemdesiatych rokoch tiež v jej podaní zaznel hit s názvom „Benjamín“, ktorý pojednáva o mužovi, nesmierne nešikovnom, ktorý bol však veľmi láskavý a citlivý voči svojej priateľke či manželke. Vyzdvihujú sa tým najmä morálne vlastnosti partnerov, ktorí by nemali v prípade núdzovej či havarijnej situácie v domácnosti prepadať panike a jeden druhého osočovať. Typickým príkladom sú hašterivé ženy, ktoré nakupujú a varia z polotovarov a pritom žiadajú od svojho partnera, aby sa choval ako profesionál vo všetkých technických odboroch. Samy také nie sú, ale ich náprotivok by mal byť iný?

záchod v dome

Inštalatér nie je práca pre každého – muži sú síce obvykle technicky zdatnejší, ale to neznamená, že rozumie všetkému, čo sa v technike šustne. Je to podobné, ako s lekármi, tiež nemôžete chcieť po svojom zubárovi, aby bez prípravy operoval totálnu endoprotézu – náhradu bedrového kĺbu. Inštalatérske remeslo je veľmi obsiahle a môžeme si to zobraziť na príklade zaneseného odpadu na toalete.

umývanie rúk

Keď sa upchá záchod, jednou z prvých vecí, o ktorú sa pokúsi amatér, je pretlačenie upchávky pod tlakom z gumového zvonu. Nie vždy sa to ale podarí, pretože upchávka môže byť relatívne ďaleko. Amatéri potom berú do ruky kde čo, napríklad elektrikárske péro, hadicu s kovovou koncovkou, plastovú trubičku atď. Toto ale nie je dobrý nápad, pretože sa tieto predmety môžu v odpadovom potrubí vzpriečiť. Dôverujte radšej inštalatérom, ktorí na krtkovanie v Malackách používajú špeciálne nástroje a pomôcky. Závada môže byť aj v kanalizačnom systéme, a vtedy je potom potrebné zasiahnuť tlakovou vodou z cisterny alebo frézovacou hlavou.

Ďalším problémom môže byť aj nebezpečenstvo infekcie zo všadeprítomných baktérií alebo nepríjemný zápach, ktorý slabé povahy neunesú a môžu sa povracať, pričom inštalatéri sú na tieto situácie dobre pripravení vopred.