Okná zohrávajú na našich domoch či bytoch veľkú úlohu. Ich hlavnou rolou je najmä izolácia. Okná nás chránia pred zimou z exteriéru a preto je dôležité, aby bola ich tepelnoizolačná funkcia čo najlepšia. Pri výbere okien máte na výber z viacerých materiálov a prevedení.

hliníkové okná

Plastové okná.

Plastové okná sú populárne vďaka ich cene. Z možnosti výberu najmenej zaplatíte práve za okná z plastu. Na rozdiel od dreva, plast nepracuje a okná vyzerajú ako nové aj po rokoch. Plast zabezpečuje tiež dobrú izoláciu. V dnešnej dobe sa však čoraz viac zameriavame na ekologickejšiu variantu materiálov a plast sa snažíme čoraz viac redukovať.

Drevené okná.

Drevo je veľmi často používaný materiál vďaka jeho prírodnému charakteru a peknému vzhľadu. Drevené okná sú kvalitné, ale po rokoch treba počítať s nutnosťou rekonštrukcie, keďže drevo stále pracuje. Drevené okná sú pekné na pohľad a vzbudzujú prirodzený vzhľad.

hloníkové okná

Hliníkové okná.

Posledné roky sú hliníkové okná veľkým hitom. Ide najmä o ich skvelé vlastnosti, ale veľký význam zohráva aj ich dizajn. Pokiaľ vám vzhľad okien na vašom dome nie je ľahostajný, hliník je tou správnou voľbou. Hliníkové okná sú minimalistické s väčšou sklenou plochou a užším rámom, vďaka čomu získate viac slnečného svetla do vašej domácnosti. Výhodou je, že dnes si môžete vybrať aj rôzne farebné prevedenie. Hliníkové okna nemusia byť len čierne. Hliník je skvelým izolantom a nemusíte sa báť úniku tepla dnu ani von. Okrem toho sa hliníkové okná vyznačujú aj ich nízkou váhou. Preto sú vhodné aj na veľkoplošné terasový dvere, ktoré jednoducho otvoríte aj jednou rukou. Výber správnych hliníkových okien však vôbec nie je jednoduchý. Obráťte sa preto na odborníkov akými sú profesionáli v lmmont.sk. Cena hliníkových okien závisí od množstva kritérií. Zohľadňuje sa veľkosť, typ aj presklenenie.