Ak si prajete dodať interiéru malú dávku ľahkosti a originality, sklenený nábytok a doplnky sú nadčasové. Klasika, ktorá nestarne ani po desaťročiach. Sklenené solitéry ako extravagantné tak aj jednoduché, vyniknú. Jedálenské a konferenčné stoly osviežia priestor. Rovnako pôsobivo môže vyzerať sklenený pracovný stôl v kancelárii alebo konzolový stolík v chodbe. Klasickými kúskami sú sklenené vitrínky, komody a poličky, ktoré dokážu elegantne zdôrazniť vaše cennosti. Noblesa a elegancia – sklom nikdy nič nepokazíte. Pri výbere dekorácií zo skla, je na trhu veľa možností. Sklenené misky na ovocie, vázy rôznych farieb a tvarov, vysoké svietniky, rôzne nádobky, fľaše, sošky alebo staré porcelánové predmety môžu byť zaujímavými prvkami. Nesmierne obľúbenými sú tiež sklenené svietidlá, ktoré dokážu upútať pozornosť a vytvoriť nezvyčajnú atmosféru. Unikátne svietidlá či doplnky premenia byt na galériu.

sklo dom

Plánujete začať váš projekt od základov, alebo ste sa rozhodli pre rozsiahlu rekonštrukciu? Sklo poslúži aj ako nosný prvok. Čo tak interiér, ktorý je dobre osvetlený a má spojenie s prírodou? Čo už stojíte v záhrade alebo máte výhľad na okolité stromy, sklo je toho súčasť. Môžete sa rozhodnúť pre veľké francúzske okná alebo sklenené zábradlie na balkóne. Sklo môže tiež opticky zväčšiť rôzne izby a spojiť ich s ľahkosťou. Ak preferujete otvorené priestory, sklo môžete použiť ako deliacu stenu. Takisto môžu byť schodíky zo skla alebo časť podlahy, experimentujte. Sklenené zábradlie lmmont.sk presvedčí aj náročných klientov.

sklenené zábradlie

Čo sa týka menších priestorov, sklo sa vyníma v kúpeľniach, kde môže byť použité namiesto obkladu alebo v sprchovacom kúte. Modernou alternatívou sú celistvé sklenené prekážky v kuchyni. Tie sú veľmi obľúbené pre svoju jednoduchú údržbu a minimalizmus. Ak preferujete nadčasové riešenia, odporúčame vo vašej kuchyni voliť sklenené poličky a dvere z lakovaného alebo matného skla. Ďalším trendom posledných rokov sú sklenené šatníky. Kto by veru nechce šatník ako z katalógu? Sú moderné a dodajú spálni newyorský alebo parisian štýl. Ten sa veľmi nosí za posledné roky.