Presvetlenie miestností v budovách je žiaduce a aj podľa noriem musí spĺňať dané hodnoty, aby ich bolo možné plnohodnotne využívať. Zabezpečiť svetlo umožňuje rozvod elektrickej energie a na ňu napojené osvetlenie, ale do úvahy prichádza aj iná možnosť, ktorá pomáha vpustiť do priestoru viac denného svetla, a to je priečky či steny postaviť zo skla.

Nebáť sa otvoriť dvere...

Projekty moderných stavieb už bez návrhov zasklených stien možno ani nenájdete, ujali sa ako alternatíva klasického muriva v bytoch, domoch, administratíve či obchodných centrách a podobne. Mnohých oslovilo sklo ako materiál, ktorý netreba nijako špeciálne ošetrovať ani udržiavať, vyžaduje si len umývanie a leštenie, je možné ho doladiť s každým, už aj existujúcim interiérom či štýlom, umožňuje spracovanie do najrozličnejších tvarov a veľkostí, čo sa prejavilo aj pri zostavovaní zasklených stien či fasád.

Presklené fasády sa kotvia špeciálnymi typmi kotviacich prvkov, so špeciálnymi úchytmi či závesmi, ktoré musia byť súčasťou návrhov stien podľa hrúbky skla, spôsobu uchytenia či ukotvenia, podľa spôsobu otvárania, posuvu dverí alebo v prípade pevných častí steny a mnohých iných faktorov. Príslušenstvo k celoskleneným stenám má široký rozsah, všetky má vo svojom výrobnom programe aj spoločnosť LM-MONT, ktorá dodáva a montuje mnohé sklenené konštrukcie na stavbách celého sveta.

Sklo s dizajnovým povrchom

Renomované inštitúty v Európe vydávajú certifikáty ku konštrukciám, ale aj sklu, ktoré sa na ich výrobu používa, takže ich bezpečnosť je zaručená. Veľké formáty skla sú pri neodbornej inštalácii a nedostatočnom kotvení hrozbou pre zdravie či životy ľudí, preto sa dbá aj na pevnosť a kvalitu či správny výber typu kotviaceho prvku alebo závesov či úchytov. LM-MONT vyrába aj PD20 lmmont.sk, jeden prvok z príslušenstva k celoskleneným stenám, ide o horný záves pre sklo s hrúbkou 10 a 12mm, vyrába sa z nehrdzavejúcej ocele leštenej alebo so saténovým povrchom, použitie je pre dvere široké maximálne 1000mm a s hmotnosťou maximálne 90kg.