Nejedenkrát sme mohli počuť aj čítať o tom, ako neustále jazdenie autom neprospieva nášmu zdraviu, nakoľko nám potom začne chýbať pohyb a čerstvý vzduch. Následne zasa sami vidíme i zažívame, ako na cestách vzniká čoraz viac kolón a zápchy, čo zasa neprospieva našim nervom, v takejto situácii nám chýba pocit voľnosti. Tak sa môžeme zamyslieť nad druhým extrémom a tou je pešia chôdza. O tej sa vraví, že je zdravšia pre naše telo i náš psychický stav, no ale myslím si, že sa to týka iba určitej vzdialenosti.

zácpa

Našťastie existuje určitý kompromis, kedy môžeme spojiť šport, rýchlosť a praktický prevoz do jedného pojmu a to bicykel. V tomto prípade ale zasa vravíme o cenovo pomerne náročnej investícii ak zoberieme do úvahy, že bicykel využijeme skôr len ako rekreačný dopravný prostriedok. No predstavím vám ďalší kompromis, ktorý sa stáva opäť moderným- kolobežku
.
• Predtým, než sa chytíte za čelo a budete si myslieť, že nie som v poriadku tak mi dovoľte aby som poznamenal, že dnešná podoba kolobežiek sa výrazne líši a je skutočne prepracovaná, vlastne skôr než deti ju využívajú predovšetkým mladí dospelí ľudia so zmyslom pre štýl.

Kolobežka sa stáva opäť in a zrejme sme si to všimli i na svojom okolí. No už nejde o tie retro smiešne pôsobiace prostriedky pre 5-ročné deti, ale produkt je určený pre akúkoľvek vekovú kategóriu, jeho dizajn pôsobí skutočne super, celková stavba spoľahlivo a na druhej strane veľmi prakticky.

koloběžka

Takéto praktické využitie príde vhod napríklad vo väčšom meste, alebo v prípadoch, kedy ponáhľate na vlak či MHD. S kolobežkou svoj spoj stihnete, pritom sa ani neunavíte a čo najlepšie, nakoniec ju iba zložíte a nebudete zaberať priestor, ani platiť za jej prevoz ako v prípade, keby ste so sebou brali veľký bicykel, respektíve nebudete platiť za batožinu. A to som nespomenul jej zábavné využitie v čase voľna, kedy si budete chcieť zašportovať, alebo ísť len tak do obchodu, či za známymi.