Viete, čo by ste nemali odosielať v bublinkovej obálke? Do takýchto bublinkových obálok nepatria najmä cennosti. Bublinková obálka sa používa prevažne na posielanie oblečenia alebo iných predmetov a vďaka jej ochranným vlastnostiam je naozaj bezpečná. Ak by ste chceli posielať bankovky alebo cennosti, radšej sa odporúča zaobstarať si bezpečnostnú obálku. Obsahuje bezpečnostný pásik, pri ktorom budete mať istotu, že obsah obálky nikto neuvidí a nebude s ním manipulovať.

email-3249062_640

Navyše ich pošta uznáva ako relevantný obal na odosielanie cenností, takže ak by sa vám vyskytol problém, viete svoj odosielaný tovar a celú prepravu reklamovať. Avšak toto nie je možné pri bublinkovej obálke. Nikdy nevkladajte do bublinkovej obálky ostré predmety. Neodporúča sa taktiež vkladať a posielať ťažké predmety alebo objemné predmety. Na to vám poslúži plastová obálka, alebo takéto predmety môžete poslať ako balík. Ako balík sa dá poslať buď na poštu alebo na adresu. Je to veľmi vhodná preprava na prepravovanie objemných alebo ťažkých predmetov. Ak posielate tovar, ktorý je citlivý na vlhkosť a vlhké počasie, ktoré by mohlo váš tovar poškodiť a zničiť, zabaľte ho do plastovej obálky, ktorá je vodeodolná. To vám zaručí, že sa váš posielaný tovar naozaj nepoškodí a nezničí. Bublinkové obálky je dostať až v jedenástich veľkostiach, avšak najviac sa používajú veľkosti formátu A5 a A4.

zásielka, balík, pošta

Do formátu A5 sa zmestia malé predmety a do formátu A4 sa zmestia už väčie predmety. Aj ja často posielam svoje balíčky a oblečenie, pre to vám viem veľmi dobre poradiť, ako správne máte zabaliť váš odosielaný tovar, aby sa nepoškodil pri preprave. Veľakrát sa môžete stretnúť aj s neodbornou manipuláciou s balíčkami a obálkami už priamo na pošte. Takže pre istotu zvoľte vždy správnu a vhodnú obálku, aby ste takémuto neodbornému manipulovaniu predišli už pri samotnom balení.