Problémy s kanalizáciou patria pre obyvateľov bytových domov k tým najnepríjemnejším situáciám, s ktorými sa môžu stretnúť. Hlavne staré panelové domy majú kanalizáciu často v katastrofálnom stave, takže havarijný stav je tam iba otázkou času. No nie je sa čomu čudovať, keď hlavná kanalizácia a stúpačky sú staré aj 40 rokov. Viete si predstaviť, v akom stave by bol váš chrup, ak by ste rovnako dlhý čas neboli u zubára?

panelový dom

Preventívne čistenie týchto dôležitých prvkov na odvod odpadu z bytových domov je dnes nielen nevyhnutné, ale aj veľmi ľahko dostupné. Ak ste napríklad z Hlohovca, pomoc vám poskytne krtkovanie Hlohovec https://ab-krtkovanie.sk/krtkovanie-kanalizacii-hlohovec/. Čistením kanalizácie sa vyhnete problémom v budúcnosti a samozrejme aj investujete do svojho bývania. Ak má niektorý bytový dom problémy s kanalizáciou, veľmi rýchlo sa táto informácia roznesie po celom meste. A v prípade, že budete byt v takomto objekte ponúkať na predaj, jeho cena bude určite nižšia ako ste očakávali. Čistenie kanalizácie je dnes rovnakou investíciou do bývania ako zateplenie domu alebo realizácia novej fasády alebo okien.

kanalizácia

Čistenie kanalizácie a stupačiek je o niečo zložitejšie ako napríklad čistenie odpadových potrubí v rodinnom dome. No ale aj takéto objekty zvládajú profesionáli na čistenie kanalizácie veľmi ľahko. Overené postupy čistenia a moderné čistiace zariadenia sú zárukou kvalitnej a efektívnej údržby potrubia. V bytových domoch sa najprv prečisťuje hlavná ležiaca kanalizácia v pivničných priestoroch a následne sa pristupuje k dôkladnému prečisteniu všetkých stupačiek. Čistenie stupačiek prebieha najčastejšie zo strechy bytového domu, takže nájomníci nemusia mať obavy, že budú znečistené ich bytové jednotky. Takto vyčistené odpadové potrubia sú následne preplachované odmastňovacími prípravkami, aby sa zabránilo ďalšiemu znečisťovaniu týchto potrubí.