V živote niekedy nastane okamžik, keď musíme urobiť kompromis, aby boli spokojné všetky zúčastnené strany, tak je to aj pri výbere sezónneho bývania, podnikateľských priestorov či type ubytovania počas dovolenky. V súčasnosti je fajn, že máme možnosti, z ktorých si môžeme vybrať, napríklad využiť mobilheim ako ubytovanie počas dovolenky alebo na podnikateľský priestor. V USA sa stalo tradíciou, že si ľudia požičiavajú alebo prenajímajú mobilné domy. Pred asi 80-timi rokmi sa začala ich výroba a tradícia sa zachovala dodnes. Ide o domy na kolesách, ktoré sú alternatívou ku karavanom, známym aj u nás. Ponuka mobilheimov zahŕňa domy s kompletnou výbavou a zariadením.

Fasádu si môžete upraviť

Kolesá domu sú zárukou, že ak chcete zmeniť miesto pôsobenia či trávenia dovolenky, stačí mobilný dom presunúť inde. Jeho rozmery umožňujú presun po cestách, takže ráno odídete z jedného miesta a večer môžete byť napríklad aj v niektorom zo susedných štátov. Tieto domy sú vybavené ako rodinný dom, ale môžete si ich prerobiť aj na kanceláriu, bufet, predajňu a podobne.

Interiér mobilheimu je moderný

V ponuke sú mobilné domy mobilheimy od holandských výrobcov, úplne zariadené, s kuchyňou, v ktorej sa nachádzajú spotrebiče, s obývacou izbou, kde je už umiestnená rozkladacia sedačka, so spálňou s dvojlôžkom a úložnými priestormi, najmodernejším sprchovým kútom a toaletou. Náklady na toto bývanie sú vďaka nízkej energetickej náročnosti nízke. Na domoch je možná revitalizácia, čo znamená také úpravy, aby bolo možné obývať ich celoročne, teda vymeniť okná za izolačné, zatepliť ho zvonka, zaizolovať prívod vody a zabezpečiť aj vykurovanie tuhým palivom. Takto upravený mobilheim bude vhodný na prežitie aj chladných zimných mesiacov. Okrem bývania je vhodný aj na zriadenie menšej obchodnej prevádzky, napríklad kaderníctva, rýchleho občerstvenia alebo kancelárskeho priestoru, vďaka čomu budete môcť pohotovo zareagovať na potreby trhu a svoje produkty či služby presunúť inde.