Instagram – dnes už veľmi obľúbená sociálna sieť – nenechá chladného skoro nikoho. Je veľmi obľúbená medzi všetkými generáciami. Niektorí sa na ňom len inšpirujú, iní sa snažia ponúknuť čo najviac a naopak, inšpirovať ostatných. Ak patríte medzi ľudí, ktorí sa ešte neodhodlali k tomu, aby ich profil na Instagrame vyzeral čo najlepšie, ste na správnom mieste.mobilní telefo.jpg
Je pravda, že vizuál je to prvé, čo daného človeka zaujme. Preto hlavným a dôležitým bodom je pridávať fotky, ktoré sú kvalitné a esteticky príťažlivé. Nikoho nezaujme fotka, ktorá nie je jasná, zaujímavá, alebo je dokonca rozmazaná, či inak nekvalitná. Tiež je dôležité ladiť svoj profil do jedného systému. Ak sa rozhodnete pridávať fotky v rámikoch, tak si to zachovajte. Profil, ktorý vyzerá, ako sa hovorí, „kikiriki“, nie je príťažlivý.
Ďalšou dôležitou vecou sú popisy. Ak máte v sebe kúsok talentu, určite pre vás nebude problém napísať pár zmysluplných riadkov o čomkoľvek. Zabudnite však na premotivované, či extrémne romantické citáty. Ľudia tiež milujú smajlíkov, avšak v primeranom množstve. Pokiaľ si aj vytvoríte určitý štandard a skupinu ľudí, ktorá vaše príspevky sleduje a obdivuje, musíte ostať aktívny. Ak pridáte príspevok raz za dva týždne, verte mi, že stratíte veľkú časť vašich sledovateľov.
Asi najdôležitejšie je prispievať zmysluplným obsahom, ktorý človeka o niečo obohatí. Ak budete pridávať dennodenne príspevky, v ktorých sa len sťažujete, alebo na niečo nadávate, úspech nečakajte. Tiež si však uvedomte, že nemusíte zdieľať každú maličkosť, ani sa hrať na niekoho, kým nie ste. V dnešnej dobe ľudia ocenia úprimnosť, jednoduchosť a skromnosť.selfie.jpg
Ak však cítite, že zdieľať sa s inými ľuďmi nie je nič pre vás, nenúťte sa do toho. Pokiaľ vás to však baví, robte to precízne a tak, aby ste potešili seba, ale aj ostatných. Na sociálnych sieťach si každý vie prísť na svoje a je už len na vás, akú cestu si zvolíte a čo dokážete ľuďom ponúknuť.